Teraz jest N, 19 sie 2018, 14:00

Strefa czasowa: UTC + 1

Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ] 

Ksi─ů┼╝ki

Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Ksi─ů┼╝ki
PostNapisane: ┼Ür, 1 sie 2007, 10:22 

Do┼é─ůczy┼é(a): Pn, 19 mar 2007, 13:39
Czyta kto┼Ť z was ksi─ů┼╝ki ? Je┼Ťli tak to jakie ?

Ja preferuj─Ö sobie fantastyk─Ö oczywi┼Ťcie, przeczyta┼éem ju┼╝ (a od niedawna mnie na ksi─ů┼╝ki wzi─Ö┼éo, rok nieca┼éy): 4 tomy "Diablo", dylogi─Ö "Talizmanu z┼éotego smoka", "Smokob├│jc─Ö", "Echa wielkiej pie┼Ťni" a aktualnie czytam "Smocz─ů Ksi─Ög─Ö" (niekt├│re opowiadania s─ů tragiczne a┼╝ mi si─Ö odechciewa ale wi─Ökszo┼Ť─ç na razie jest tych fajniejszych moim zdaniem :mrgreen: ). Nast─Öpnie planuje wzi─ů─ç si─Ö za ksi─ů┼╝ki z serii "Warcraft" gdy┼╝ ma w nich udzia┼é Richard A.Knaak i strasznie podoba mi si─Ö jego styl pisania (robienie rzezi na ka┼╝dym kroku i te sprawy :mrgreen: ) ;) To tyle chyba z tego co mog─Ö powiedzie─ç :PP

Ostatnio edytowano Cz, 2 sie 2007, 17:49 przez Lord Tato┼ä, ┼é─ůcznie edytowano 1 raz

Posiadam: 275 PD ;)

Tytu┼é:
PostNapisane: ┼Ür, 1 sie 2007, 10:30 
Je┼Ťli chodzi o mnie to nie przepadam czyta─ç ksi─ů┼╝ek, my┼Ťl─Ö i mam nadziej─Ö ┼╝e to si─Ö zmieni za jaki┼Ť czas :)
Ale jakie┼Ť 2 miesi─ůce temu przeczyta┼éem ksi─ů┼╝k─Ö pt. "Kolekcjoner", musz─Ö wam powiedzie─ç ┼╝e bardzo fajna ksi─ů┼╝ka, jest ona oparta na grze "Splinter Cell".
Ksi─ů┼╝ka 100 razy lepsza od gry i mam nadziej─Ö ze nie powstanie film na podstawie ksi─ů┼╝ki bo boje si─Ö, ┼╝e mog─ů zepsu─ç wszystko, co jest bardzo dobrze uj─Öte w ksi─ů┼╝ce.

Ostatnio edytowano Cz, 2 sie 2007, 17:43 przez Anonymous, ┼é─ůcznie edytowano 2 razy

Tytu┼é:
PostNapisane: ┼Ür, 1 sie 2007, 11:16 
Ja czytam fantastyk─Ö i przeczyta┼éem ju┼╝ "Eragona" i "Najstarszego", ca┼éy pi─Öcioksi─ůg Cadderly'ego, jedn─ů ksi─ů┼╝k─Ö z serii Warcrafta, "Zab├│jc─Ö trolli", a teraz czytam "Zab├│jc─Ö skaven├│w" (super ksi─ů┼╝ka ).

Ostatnio edytowano Cz, 2 sie 2007, 17:19 przez Anonymous, ┼é─ůcznie edytowano 1 raz

Tytu┼é:
PostNapisane: ┼Ür, 1 sie 2007, 12:32 

Do┼é─ůczy┼é(a): N, 18 mar 2007, 12:58
Pewnie wi─Ökszo┼Ť─ç tutaj czyta ksi─ů┼╝ki... Zosta┼éam zara┼╝ona przez rodzic├│w i starsze rodze┼ästwo, wi─Öc czytam od dawna...
Ja r├│wnie┼╝ czytam fantastyk─Ö, cho─ç oczywi┼Ťcie nie tylko. Nie lubi─Ö jednak siekaniny na ka┼╝dym kroku... :P Czytam w┼éa┼Ťnie "Eragona" i musz─Ö powiedzie─ç, ┼╝e nie rozumiem zachwyt├│w - dosz┼éam mniej wi─Öcej do po┼éowy. Jak dla mnie napisana ci─Ö┼╝kim j─Özykiem i po prostu nieciekawa. Osobi┼Ťcie polecam dzie┼éa D. Eddings'a, przede wszystkim Pi─Öcioksi─Ögi "Belgeriada" i "Malloreon". Mimo wielu wad, lubi─Ö tak┼╝e "Wied┼║mina" Sapkowskiego - przede wszystkim opowiadania.

Macie jakie┼Ť ksi─ů┼╝ki godne polecenia?

Ostatnio edytowano Cz, 2 sie 2007, 17:41 przez Tesaria, ┼é─ůcznie edytowano 1 raz

Tytu┼é:
PostNapisane: ┼Ür, 1 sie 2007, 16:26 
Krzykaczka

Do┼é─ůczy┼é(a): So, 26 maja 2007, 20:19
Ojej :) jak mi┼éo, ┼╝e kto┼Ť za┼éo┼╝y┼é taki temat, bo ju┼╝ sama nad tym rozmy┼Ťla┼éam... C├│┼╝, je┼╝eli chodzi o mnie, mam w sobie chyba zal─ů┼╝ek geniuszu ;) tak m├│wi─ů moje babcie, bo nauczy┼éem si─Ö p┼éynnie czyta─ç jako czterolatka i od tego czasu ksi─ů┼╝ki towarzysz─ů mi nieprzerwanie :)

Po┼╝eram je wszystkie...tylko harlequin├│w raczej nie lubi─Ö i unikam, lubi─Ö za to ambitn─ů literatur─Ö ┼Ťwiatow─ů. Z fantastyki baardzo polecam Neila Gaimana i jego zbi├│r pt. "Dym i lustra" poza tym nieco mrocznych w tonie i ciut erotycznych "Ameryka┼äskich bog├│w" oraz "Nigdzieb─ůd┼║"- ksi─ů┼╝k─Ö o tym, co si─Ö stanie, kiedy WSZYSCY o tobie zapomn─ů...

Z jakich┼Ť ciekawszych osi─ůgni─Ö─ç- jestem chyba jedyn─ů osob─ů, kt├│ra od pierwszej klasy podstaw├│wki, a┼╝ po klas─Ö maturaln─ů przeczyta┼éa wszystkie lektury...S┼éowo daj─Ö, ┼╝adnej nie omin─Ö┼éam :oops: Poza tym- przeczyta┼éam ca┼é─ů tw├│rczo┼Ť─ç Tolkiena, a najbardziej podoba┼é mi si─Ö chyba "Silmarilion". Teraz poluj─Ö na "Dzieci Hurina" , ale niestety ca┼éy nak┼éad mi wykupili w ksi─Ögarni :?

Z ostatnio czytanych "Religia"Tima Willocks'a- ciekawa wizja autora na temat historycznego obl─Ö┼╝enia Malty przez Turk├│w w sierpniu 1565.

Ostatnio edytowano Pt, 3 sie 2007, 13:06 przez Lalaith, ┼é─ůcznie edytowano 2 razy

Dziewczyna o delikatnej urodzie; d┼éugie rz─Ösy, bursztynowo zielone oczy. Usta w kolorze p┼éatk├│w mak├│w. Kr├│tko ┼Ťci─Öte kr─Öcone w┼éosy w kolorze kasztanowo rudym nadaj─ů jej nieco zawadiacki wygl─ůd. 160cm wzrostu i 55kg.

Tytu┼é:
PostNapisane: So, 4 sie 2007, 23:05 
Polsk─ů fantastyk─Ö- czyli tu g┼é├│wnie ksi─ů┼╝ki wydane przez Fabryk─Ö S┼é├│w (najbardziej przypad┼éy mi do gustu). Poza tym... Og├│lnie fantastyk─Ö. ;)

Jeszcze psychologi─Ö.

To tak najcz─Ö┼Ťciej. A mniej cz─Ö┼Ťciej to praktycznie wszystko co nie jest nudne i md┼ée.

Tesaria napisał(a):
Macie jakie┼Ť ksi─ů┼╝ki godne polecenia?

Z polskiej fantastyki mog─Ö poleci─ç ksi─ů┼╝ki Jacka Piekary (np. seria o Mordimerze Madderdinie licencjonowanym inkwizytorze jego ekscelencji biskupa Hez-hezronu :P ;) ), Pilipiuka, Jaros┼éawa Grz─Ödowicza.
Poza tym seria ksi─ů┼╝ek Briana Lumleya o Nekroskopie jest dosy─ç ciekawa. Richard A. Knaak (np. "Ognisty smok") te┼╝ ciekawie pisze.
O, ciekawa jest r├│wnie┼╝ ksi─ů┼╝ka "Koniec ┼Ťwiata" autora, kt├│ry nazywa si─Ö Mark Chadbourn (wydawnictwo Behemot). Szkoda tylko, ┼╝e nigdzie nie mog─Ö znale┼║─ç drugiego tomu... A je┼Ťli chodzi o ksi─ů┼╝k─Ö- je┼Ťli interesowa┼éa Ci─Ö kiedy┼Ť mitologia, to autor w ciekawy spos├│b u┼╝y┼é w ksi─ů┼╝ce mitologi celtyckiej. Og├│lnie: ciekawa pozycja.

EDIT: Tak się namęczyłem z pokolorowaniem i wyróżnieniem tych znaczków, a kolega znów za szybko pisze :) Z pozdrowieniami od Matuzalema.

Ostatnio edytowano N, 5 sie 2007, 07:04 przez Anonymous, ┼é─ůcznie edytowano 3 razy

Tytu┼é:
PostNapisane: N, 5 sie 2007, 08:07 

Do┼é─ůczy┼é(a): Wt, 20 mar 2007, 17:57
Ja ostatnio poprostu poch┼éaniam ksi─ů┼╝ki Johna Ringo , zw┼éaszcza cykl "Dziedzictwo Aldenaty", ostatnio za┼Ť w moje ┼éapki trafi┼éa "Warta na Renie". Je┼Ťli kto┼Ť lubi takie niezbyt daleki SF to mu si─Ö to spodoba,

Tytu┼é:
PostNapisane: N, 5 sie 2007, 17:05 

Do┼é─ůczy┼é(a): N, 18 mar 2007, 12:58
Lothar napisał(a):
ksi─ů┼╝ki Johna Ringo

Ostatnio przeczyta┼éam jego ksi─ů┼╝k─Ö, napisan─ů wsp├│lnie z Davidem Weberem pt. "Marsz w g┼é─ůb l─ůdu". To chyba pierwsza cz─Ö┼Ť─ç. Podoba┼éo mi si─Ö, cho─ç rzadko czytam SF. Og├│lnie polecam.

Tytu┼é:
PostNapisane: Pn, 24 mar 2008, 20:22 

Do┼é─ůczy┼é(a): N, 14 sty 2007, 14:17
Pozwolicie, ┼╝e pomimo mojej d┼éugiej nieobecno┼Ťci te┼╝ wypowiem si─Ö w tym w─ůtku ;) .
Ja osobi┼Ťcie te┼╝ uwielbiam czyta─ç ksi─ů┼╝ki w szczeg├│lno┼Ťci fantasy, chocia┼╝ krymina┼éy te┼╝ uwa┼╝am za ciekawe, zw┼éaszcza autorstwa A.Christie.Z gatunku polskiej fantasy polecam ksi─ů┼╝ki Andrzeja Pilipiuka - zw┼éaszcza tomy o Jakubie W─Ödrowyczu ;) .
Czyta┼é kto┼Ť mo┼╝e ksi─ů┼╝k─Ö "B├│g urojony"?

Ostatnio edytowano Wt, 25 mar 2008, 01:09 przez Anahiela, ┼é─ůcznie edytowano 1 raz

Tytu┼é: Re: Ksi─ů┼╝ki
PostNapisane: ┼Ür, 7 wrz 2011, 10:36 

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ür, 7 wrz 2011, 10:34
"B├│g urojony" to ┼Ťwietna ksi─ů┼╝ka , czyta┼éem dwa razy .

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
 Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 0 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w

Skocz do:  

phpBB skin developed by: phpBB Headquarters