Książki

Twój dziadek zbudował odrzutowiec, a babcia poleciała w kosmos? A może chcesz przedstawić swoją opinię na temat nowo wyprodukowanej zupki chińskiej? Miejsce na to znajdziesz tutaj.

Moderator: Strażnicy

Post Reply
Lord Tatoń

Książki

Post by Lord Tatoń » Wed, 1 Aug 2007, 10:22

Czyta ktoś z was książki ? Jeśli tak to jakie ?

Ja preferuję sobie fantastykę oczywiście, przeczytałem już (a od niedawna mnie na książki wzięło, rok niecały): 4 tomy "Diablo", dylogię "Talizmanu złotego smoka", "Smokobójcę", "Echa wielkiej pieśni" a aktualnie czytam "Smoczą Księgę" (niektóre opowiadania są tragiczne aż mi się odechciewa ale większość na razie jest tych fajniejszych moim zdaniem :mrgreen: ). Następnie planuje wziąć się za książki z serii "Warcraft" gdyż ma w nich udział Richard A.Knaak i strasznie podoba mi się jego styl pisania (robienie rzezi na każdym kroku i te sprawy :mrgreen: ) ;) To tyle chyba z tego co mogę powiedzieć :PP
Last edited by Lord Tatoń on Thu, 2 Aug 2007, 17:49, edited 1 time in total.
...LOK'TAR OGAR !!!...

Posiadam: 275 PD ;)

Anonymous

Post by Anonymous » Wed, 1 Aug 2007, 10:30

Jeśli chodzi o mnie to nie przepadam czytać książek, myślę i mam nadzieję że to się zmieni za jakiś czas :)
Ale jakieś 2 miesiące temu przeczytałem książkę pt. "Kolekcjoner", muszę wam powiedzieć że bardzo fajna książka, jest ona oparta na grze "Splinter Cell".
Książka 100 razy lepsza od gry i mam nadzieję ze nie powstanie film na podstawie książki bo boje się, że mogą zepsuć wszystko, co jest bardzo dobrze ujęte w książce.
Last edited by Anonymous on Thu, 2 Aug 2007, 17:43, edited 2 times in total.

Anonymous

Post by Anonymous » Wed, 1 Aug 2007, 11:16

Ja czytam fantastykę i przeczytałem już "Eragona" i "Najstarszego", cały pięcioksiąg Cadderly'ego, jedną książkę z serii Warcrafta, "Zabójcę trolli", a teraz czytam "Zabójcę skavenów" (super książka ).
Last edited by Anonymous on Thu, 2 Aug 2007, 17:19, edited 1 time in total.

Tesaria

Post by Tesaria » Wed, 1 Aug 2007, 12:32

Pewnie większość tutaj czyta książki... Zostałam zarażona przez rodziców i starsze rodzeństwo, więc czytam od dawna...
Ja również czytam fantastykę, choć oczywiście nie tylko. Nie lubię jednak siekaniny na każdym kroku... :P Czytam właśnie "Eragona" i muszę powiedzieć, że nie rozumiem zachwytów - doszłam mniej więcej do połowy. Jak dla mnie napisana ciężkim językiem i po prostu nieciekawa. Osobiście polecam dzieła D. Eddings'a, przede wszystkim Pięcioksięgi "Belgeriada" i "Malloreon". Mimo wielu wad, lubię także "Wiedźmina" Sapkowskiego - przede wszystkim opowiadania.

Macie jakieś książki godne polecenia?
Last edited by Tesaria on Thu, 2 Aug 2007, 17:41, edited 1 time in total.

Lalaith
Krzykaczka

Post by Lalaith » Wed, 1 Aug 2007, 16:26

Ojej :) jak miło, że ktoś założył taki temat, bo już sama nad tym rozmyślałam... Cóż, jeżeli chodzi o mnie, mam w sobie chyba zalążek geniuszu ;) tak mówią moje babcie, bo nauczyłem się płynnie czytać jako czterolatka i od tego czasu książki towarzyszą mi nieprzerwanie :)

Pożeram je wszystkie...tylko harlequinów raczej nie lubię i unikam, lubię za to ambitną literaturę światową. Z fantastyki baardzo polecam Neila Gaimana i jego zbiór pt. "Dym i lustra" poza tym nieco mrocznych w tonie i ciut erotycznych "Amerykańskich bogów" oraz "Nigdziebądź"- książkę o tym, co się stanie, kiedy WSZYSCY o tobie zapomną...

Z jakichś ciekawszych osiągnięć- jestem chyba jedyną osobą, która od pierwszej klasy podstawówki, aż po klasę maturalną przeczytała wszystkie lektury...Słowo daję, żadnej nie ominęłam :oops: Poza tym- przeczytałam całą twórczość Tolkiena, a najbardziej podobał mi się chyba "Silmarilion". Teraz poluję na "Dzieci Hurina" , ale niestety cały nakład mi wykupili w księgarni :?

Z ostatnio czytanych "Religia"Tima Willocks'a- ciekawa wizja autora na temat historycznego oblężenia Malty przez Turków w sierpniu 1565.
Last edited by Lalaith on Fri, 3 Aug 2007, 13:06, edited 2 times in total.
Być beznadziejnie niepewnym i szaleńcem nadziei
~~~~~~~~~~~~
Dziewczyna o delikatnej urodzie; długie rzęsy, bursztynowo zielone oczy. Usta w kolorze płatków maków. Krótko ścięte kręcone włosy w kolorze kasztanowo rudym nadają jej nieco zawadiacki wygląd. 160cm wzrostu i 55kg.

Anonymous

Post by Anonymous » Sat, 4 Aug 2007, 23:05

Polską fantastykę- czyli tu głównie książki wydane przez Fabrykę Słów (najbardziej przypadły mi do gustu). Poza tym... Ogólnie fantastykę. ;)

Jeszcze psychologię.

To tak najczęściej. A mniej częściej to praktycznie wszystko co nie jest nudne i mdłe.

Tesaria wrote:Macie jakieś książki godne polecenia?

Z polskiej fantastyki mogę polecić książki Jacka Piekary (np. seria o Mordimerze Madderdinie licencjonowanym inkwizytorze jego ekscelencji biskupa Hez-hezronu :P ;) ), Pilipiuka, Jarosława Grzędowicza.
Poza tym seria książek Briana Lumleya o Nekroskopie jest dosyć ciekawa. Richard A. Knaak (np. "Ognisty smok") też ciekawie pisze.
O, ciekawa jest również książka "Koniec świata" autora, który nazywa się Mark Chadbourn (wydawnictwo Behemot). Szkoda tylko, że nigdzie nie mogę znaleźć drugiego tomu... A jeśli chodzi o książkę- jeśli interesowała Cię kiedyś mitologia, to autor w ciekawy sposób użył w książce mitologi celtyckiej. Ogólnie: ciekawa pozycja.

EDIT: Tak się namęczyłem z pokolorowaniem i wyróżnieniem tych znaczków, a kolega znów za szybko pisze :) Z pozdrowieniami od Matuzalema.
Last edited by Anonymous on Sun, 5 Aug 2007, 07:04, edited 3 times in total.

Lothar

Post by Lothar » Sun, 5 Aug 2007, 08:07

Ja ostatnio poprostu pochłaniam książki Johna Ringo , zwłaszcza cykl "Dziedzictwo Aldenaty", ostatnio zaś w moje łapki trafiła "Warta na Renie". Jeśli ktoś lubi takie niezbyt daleki SF to mu się to spodoba,

Tesaria

Post by Tesaria » Sun, 5 Aug 2007, 17:05

Lothar wrote:książki Johna Ringo

Ostatnio przeczytałam jego książkę, napisaną wspólnie z Davidem Weberem pt. "Marsz w głąb lądu". To chyba pierwsza część. Podobało mi się, choć rzadko czytam SF. Ogólnie polecam.

Anahiela

Post by Anahiela » Mon, 24 Mar 2008, 20:22

Pozwolicie, że pomimo mojej długiej nieobecności też wypowiem się w tym wątku ;) .
Ja osobiście też uwielbiam czytać książki w szczególności fantasy, chociaż kryminały też uważam za ciekawe, zwłaszcza autorstwa A.Christie.Z gatunku polskiej fantasy polecam książki Andrzeja Pilipiuka - zwłaszcza tomy o Jakubie Wędrowyczu ;) .
Czytał ktoś może książkę "Bóg urojony"?
Last edited by Anahiela on Tue, 25 Mar 2008, 01:09, edited 1 time in total.
Anahiela
ÂŻycie jest tylko powieÂściÂą idioty,gÂłoÂśnÂą,wrzaskliwÂą a nic nie znaczÂącÂą..

kowal

Re: Książki

Post by kowal » Wed, 7 Sep 2011, 10:36

"Bóg urojony" to świetna książka , czytałem dwa razy .

Return to “Off-topic”