Uwaga! MG!

Ogłoszenia i rzeczy ważne.

Moderator: Strażnicy

Post Reply
Astarael
Mistrz Gry

Uwaga! MG!

Post by Astarael » Wed, 18 Apr 2007, 23:36

Witam,

troszkę czasu już razem spędziliśmy, uczymy sie od siebie i sprawiamy - mam nadzieję - że na Windsaw jest coraz sympatyczniej i ciekawiej. :mrgreen:

Pora zatem zakończyć okres ochronny...

Jak zapewne zauważyliście, Wasze błędy ortograficzne (poprawione) rzucają się bardziej w oczy.
Mam nadzieję, że zaznaczanie ich na czerwono sprowokuje Was albo do większej staranności, albo do zainstalowania sprawniejszego narzędzia korekty językowej... :P Tak czy owak - ufam, że będzie ich coraz mniej do poprawy i że Wasza sprawność językowa będzie rosnąć z upływem czasu...

Druga sprawa to - ustalony w regulaminie - termin 48 godzin na danie odpowiedzi w wątku. Co prawda rzadko zdarza się, że ten czas zostaje przekroczony - bez poinformowania, dlaczego Was nie ma, ale takie sytuacje mają miejsce.
Dlatego też zacząłem już przestrzegać przewidzianej na takie wypadki zasady podejmowania decyzji o działaniu za gracza - staram się, aby nie były to decyzje o znaczeniu kluczowym i - przypominam za pomocą PW lub GG ... lub obu tych mediów...
W najwyższym stopniu na decyzję o tym wpływa fakt, iż w tym momencie nie ma na forum wątków jednoosobowych - a szkoda zatrzymywać możliwość gry wszystkim bohaterom z powodu jednej postaci...

Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko takim działaniom. W końcu - mają one usprawnić działanie forum...

Pozdrawiam serdecznie
A.
Tchórz nie zazna życia,
Bohater nie zazna śmierci.

Gabriel

Post by Gabriel » Thu, 19 Apr 2007, 06:22

Powitać!

Nie powiem, zasady są bardzo rygorystyczne.

Pomijając ortografię ("Windsaw bawi i uczy!"), o którą powinniśmy dbać tak czy inaczej, termin dwóch dni to strasznie mało. Będę miał niemały problem, żeby wyrobić się w czasie i udowodnić pozostałym graczom, że to wciąż moja postać, nie mistrza gry ;)

Postaram się jednak mieścić się w ustalonym okresie możliwie najczęściej!

Pozdrawiam,
Gabryś

PS.
Jestem też bardzo ciekaw, dlaczego posty w tym dziale muszą "oczekiwać na akceptację"? ;)

Astarael
Mistrz Gry

Post by Astarael » Thu, 19 Apr 2007, 08:10

Witam,

Nie powiem, zasady są bardzo rygorystyczne.

Nie uważam jednak, żeby były szczególnie surowe... albo uniemożliwiające stosowanie się do nich :mrgreen:

termin dwóch dni to strasznie mało

Jeśli jednak weźmiesz pod uwagę, że jest to czas od ostatniego postu w wątku, to może sie ten czas nieco wydłużyć... To nie ma być zasada "jeden post na 48 godzin", ale zasada, która dopilnuje, aby wątek nie stał dłużej, niż 48 godzin... A to oznacza, że jeśli dochodzi do wymiany zdań pomiędzy bohaterami, a Twoja postać się nie odzywa, to post MG może ograniczyć się do opisania tego, że "stoi nieopodal, przysłuchując się rozmowie"...

Dodatkowo - jeśli nieobecność była zapowiedziana wcześniej - czy to w temacie Nieobecność, czy też w shoutboksie ( jak zrobiłeś bodaj wczoraj), to na pewno i współgracze i MG wykażą się niezbędną cierpliwością i czas oczekiwania na Twój post wydłuży się wedle potrzeb. ;)

Nie zapominajmy o różnych przypadkach losowych... Czasem życie krzyżuje nam plany - i należy wykazać się zrozumieniem...

Jestem też bardzo ciekaw, dlaczego posty w tym dziale muszą "oczekiwać na akceptację"? ;)

Nie wiem - Rhox, powiesz nam, jak to działa?

Pozdrawiam serdecznie
A.
Tchórz nie zazna życia,

Gabriel

Post by Gabriel » Fri, 20 Apr 2007, 06:27

Powitać,

Złapałem i cieszę się jak dziecko ;)

Zasady są jak najbardziej możliwe do przestrzegania, a bariery są po to, żeby je przekraczać. Postaram się wyrabiać w czasie możliwie najczęściej...

Swoją drogą, to miłe, że chcesz nas nauczyć ortografii i interpunkcji. Zupełnie, jakbyś miał do tego powołanie!

Pozdrawiam,
Gabryś

Rhox
Strażnik

Post by Rhox » Sat, 21 Apr 2007, 17:18

Nie wiem - Rhox, powiesz nam, jak to działa?

Już śpieszę z wyjaśnieniami:

Miało to być zabezpieczenie przed Trollami, i innymi Dziećmi Neo. Ale jak wadzi moge usunąć ;)

Optuję za pozostawieniem ;) A.
Last edited by Rhox on Sat, 21 Apr 2007, 21:55, edited 1 time in total.

Astarael
Mistrz Gry

Post by Astarael » Fri, 6 Jul 2007, 00:36

Witam,

pozwoliliśmy sobie na usunięcie działu Bohaterowie, ale uważam, że należą Wam się wyjaśnienia...

Dlaczego tak się stało?

Bo dział ten więcej przysparzał trudności, niż płynęło z niego pożytku:

- nowi gracze zamieszczali tam koncepty nie zatwierdzone - i mocno niewłaściwe!

- sugerowali się formami tam zamieszczonymi, jako wzorami ( a literacki urywek życiorysu to nie to samo, co życiorys ;) )

- myślę, że takie formy zamieszczać będziemy gdzie indziej - ale ten projekt jeszcze w fazie koncepcyjnej, więc - zobaczymy...

- na razie Wasze postaci będą wiedzieć o innych tyle, ile pojawi się w wątkach - a to i tak najwartościowsza i najbardziej realistyczna forma poznawania współtowarzyszy ;)

Pozdrawiam serdecznie
A.
Tchórz nie zazna życia,

Gwidon

Post by Gwidon » Sun, 8 Jul 2007, 06:55

Nom niby tak. Ale jak miało się opis wyglądu czyjejś postaci to można się było jako tako do niego odwołać i do jego cech. A to że ktoś jest szczupły, wiec nie będzie sprawiał kłopotów. a to że to ma wypielęgnowane paznokcie, a wiec jest z arystokracji etc. A w wątkach raczej niema opisów jak jaka postać wygląda. Ot zwięzłe streszczenie ze wszedł do karczmy barczysty człowiek w sile wieku i tyle.

Zgodzę się jednak ze historia postaci nie powinna być zamieszczana do wglądu. I jeśli ktoś chce sie czegoś dowiedzieć o kimś no to logiczne że musi w grze zapytać a nie użyć zdolności "wiedza(kampania)".

Sądzę ze opisy powinny być w profilu użytkownika zamieszczone. To by znacznie ułatwiało sprawę.
"Ale œmierÌ w pierwszym zamyœle nie mia³a byÌ kar¹. Pozwala wam odejœÌ, porzuciÌ œwiat, nie jesteœcie z nim zwi¹zani czy to w nadziei, czy w znu¿eniu. Które wiêc pokolenie powinno zazdroœciÌ losu drugiemu?"
J.R.R.Tolkien Silmarillion

Astarael
Mistrz Gry

Post by Astarael » Sun, 8 Jul 2007, 11:14

Witam,

wiele w tym racji, Gwidonie. O tym aspekcie nie pomyśleliśmy...

Ale łatwo to rozwiązać...

Wystarczy zamieścić krótki opis wyglądu postaci (cztery - pięć zdań), zawierający najważniejsze cechy, w podpisie - nad cytatem ;)
Dzięki takiemu rozwiązaniu można będzie "spojrzeć" na bohatera za każdym razem, kiedy coś powie ;)

Uczulam tylko, żeby opisy były treściwe i nie rozwlekłe ...

Pozdrawiam serdecznie
A.
Tchórz nie zazna życia,

Rhox
Strażnik

Post by Rhox » Sun, 8 Jul 2007, 12:03

Można też zrobić dodatkowe pole pod przyciskami PROFIL PW EMAIL ect. Wtedy nie będzie tego w opisie ale jednak ciągle pod postem i łatwo dostępne ;)

Astarael
Mistrz Gry

Post by Astarael » Wed, 11 Jul 2007, 21:09

Witam,

pytanie tylko - po co? Tylko dodatkowy zachód i dodatkowy czas ;) A tak - wystarczy zerknąć na post osoby, która pisała post przed nami :mrgreen:

Nauczony doświadczeniem - z całego serca doradzam jednak opcję treściwego opisu w podpisie... Ale - przychylę się do opinii większości. Jak wolicie, nasi drodzy gracze?
Przecież to przede wszystkim - dla Waszej wygody!

Pozdrawiam
A.
Tchórz nie zazna życia,

Nortan

Post by Nortan » Sun, 15 Jul 2007, 20:22

Ja (jak widać) już dodałem swój wygląd w podpisie. Skromny jak na razie, aczkolwiek myślę, że wyrazisty.

Co do propozycji wstawiania POD przyciskami opisu:
Uważam, że jest to zbędne... Czy to naprawdę tak wiele, aby wstawić to w podpis, a następnie stuknąć kilkakrotnie klawisz "enter", i po tym wpisać własny podpis (ewentualnie odwrotnie)?
MÂłody mĂŞÂżczyzna z naturalnie delikatnÂą cerÂą oraz czarnymi, dÂługimi wÂłosami i piwnymi oczami. Z sympatycznym wyrazem twarzy i o przyjacielskim uÂśmiechu. WzroÂście 170cm i wadze okoÂło 70kg. Odziany w dobrej jakoÂści ubranie.

Gwidon

Post by Gwidon » Fri, 20 Jul 2007, 14:07

Ee no niby można, ale nie po to się męczyłem z wymyślaniem opisu dla mojej postaci żeby go teraz skracać :P A takiego długiego przecież nie wkleję bo będzie strasznie przeszkadzało.

Zresztą przeważnie i tak nie jest opis potrzebny, wiec tylko by 'zaśmiecał' i niepotrzebnie wydłużał całego posta.

Ja tam jednak, mimo wszystko jestem za tym żeby był w profilu. Jak komuś potrzebny, to sobie zaglądnie i już wie.

Ewentualnie można zrobić tak jak przedtem. A żeby nowi gracze nie zakładali niepotrzebnie, to mógłby takie opisy wstawiać Mg/moderator. Roboty z tym by za wiele nie powinno być. Wyśle się raz opis, wstawi i gotowe. A w podpisie można by umieścić link do odpowiedniego tematu, żeby było szybciej.

Może zrobimy ankietę? Tak chyba będzie najszybciej.
Last edited by Gwidon on Sat, 21 Jul 2007, 08:02, edited 1 time in total.
"Ale œmierÌ w pierwszym zamyœle nie mia³a byÌ kar¹. Pozwala wam odejœÌ, porzuciÌ œwiat, nie jesteœcie z nim zwi¹zani czy to w nadziei, czy w znu¿eniu. Które wiêc pokolenie powinno zazdroœciÌ losu drugiemu?"
J.R.R.Tolkien Silmarillion

Astarael
Mistrz Gry

Post by Astarael » Wed, 22 Aug 2007, 11:47

Witam,

dziś stała się rzecz cudowna i wielce mnie zachwycająca. Gwidon przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, dając nam IDEALNY uprawiania magii w PBFie, a magii druidycznej w szczególności.
Doskonale opisał i połączył gesty, myśli i słowa.

Jeżeli ktoś z Graczy, których postaci planują rzucać czary, ma jeszcze jakieś wątpliwości, jak to opisywać, odsyłam do Kamiennego Lasu.

Pozdrawiam serdecznie
A.
Tchórz nie zazna życia,

Return to “Ogłoszenia”