Teraz jest So, 20 pa┼║ 2018, 07:30

Strefa czasowa: UTC + 1

Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ] 

Uwaga! MG!

Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Uwaga! MG!
PostNapisane: ┼Ür, 18 kwi 2007, 23:36 
Mistrz Gry

Do┼é─ůczy┼é(a): N, 25 lut 2007, 00:05
Witam,

troszk─Ö czasu ju┼╝ razem sp─Ödzili┼Ťmy, uczymy sie od siebie i sprawiamy - mam nadziej─Ö - ┼╝e na Windsaw jest coraz sympatyczniej i ciekawiej. :mrgreen:

Pora zatem zakończyć okres ochronny...

Jak zapewne zauwa┼╝yli┼Ťcie, Wasze b┼é─Ödy ortograficzne (poprawione) rzucaj─ů si─Ö bardziej w oczy.
Mam nadziej─Ö, ┼╝e zaznaczanie ich na czerwono sprowokuje Was albo do wi─Ökszej staranno┼Ťci, albo do zainstalowania sprawniejszego narz─Ödzia korekty j─Özykowej... :P Tak czy owak - ufam, ┼╝e b─Ödzie ich coraz mniej do poprawy i ┼╝e Wasza sprawno┼Ť─ç j─Özykowa b─Ödzie rosn─ů─ç z up┼éywem czasu...

Druga sprawa to - ustalony w regulaminie - termin 48 godzin na danie odpowiedzi w w─ůtku. Co prawda rzadko zdarza si─Ö, ┼╝e ten czas zostaje przekroczony - bez poinformowania, dlaczego Was nie ma, ale takie sytuacje maj─ů miejsce.
Dlatego te┼╝ zacz─ů┼éem ju┼╝ przestrzega─ç przewidzianej na takie wypadki zasady podejmowania decyzji o dzia┼éaniu za gracza - staram si─Ö, aby nie by┼éy to decyzje o znaczeniu kluczowym i - przypominam za pomoc─ů PW lub GG ... lub obu tych medi├│w...
W najwy┼╝szym stopniu na decyzj─Ö o tym wp┼éywa fakt, i┼╝ w tym momencie nie ma na forum w─ůtk├│w jednoosobowych - a szkoda zatrzymywa─ç mo┼╝liwo┼Ť─ç gry wszystkim bohaterom z powodu jednej postaci...

Mam nadziej─Ö, ┼╝e nie macie nic przeciwko takim dzia┼éaniom. W ko┼äcu - maj─ů one usprawni─ç dzia┼éanie forum...

Pozdrawiam serdecznie
A.

Tytu┼é:
PostNapisane: Cz, 19 kwi 2007, 06:22 

Do┼é─ůczy┼é(a): Pt, 23 mar 2007, 13:47
Powita─ç!

Nie powiem, zasady s─ů bardzo rygorystyczne.

Pomijaj─ůc ortografi─Ö ("Windsaw bawi i uczy!"), o kt├│r─ů powinni┼Ťmy dba─ç tak czy inaczej, termin dw├│ch dni to strasznie ma┼éo. B─Öd─Ö mia┼é niema┼éy problem, ┼╝eby wyrobi─ç si─Ö w czasie i udowodni─ç pozosta┼éym graczom, ┼╝e to wci─ů┼╝ moja posta─ç, nie mistrza gry ;)

Postaram si─Ö jednak mie┼Ťci─ç si─Ö w ustalonym okresie mo┼╝liwie najcz─Ö┼Ťciej!

Pozdrawiam,
Gabry┼Ť

PS.
Jestem te┼╝ bardzo ciekaw, dlaczego posty w tym dziale musz─ů "oczekiwa─ç na akceptacj─Ö"? ;)

Tytu┼é:
PostNapisane: Cz, 19 kwi 2007, 08:10 
Mistrz Gry

Witam,

Cytuj:
Nie powiem, zasady s─ů bardzo rygorystyczne.

Nie uwa┼╝am jednak, ┼╝eby by┼éy szczeg├│lnie surowe... albo uniemo┼╝liwiaj─ůce stosowanie si─Ö do nich :mrgreen:

Cytuj:
termin dwóch dni to strasznie mało

Je┼Ťli jednak we┼║miesz pod uwag─Ö, ┼╝e jest to czas od ostatniego postu w w─ůtku, to mo┼╝e sie ten czas nieco wyd┼éu┼╝y─ç... To nie ma by─ç zasada "jeden post na 48 godzin", ale zasada, kt├│ra dopilnuje, aby w─ůtek nie sta┼é d┼éu┼╝ej, ni┼╝ 48 godzin... A to oznacza, ┼╝e je┼Ťli dochodzi do wymiany zda┼ä pomi─Ödzy bohaterami, a Twoja posta─ç si─Ö nie odzywa, to post MG mo┼╝e ograniczy─ç si─Ö do opisania tego, ┼╝e "stoi nieopodal, przys┼éuchuj─ůc si─Ö rozmowie"...

Dodatkowo - je┼Ťli nieobecno┼Ť─ç by┼éa zapowiedziana wcze┼Ťniej - czy to w temacie Nieobecno┼Ť─ç, czy te┼╝ w shoutboksie ( jak zrobi┼ée┼Ť bodaj wczoraj), to na pewno i wsp├│┼égracze i MG wyka┼╝─ů si─Ö niezb─Ödn─ů cierpliwo┼Ťci─ů i czas oczekiwania na Tw├│j post wyd┼éu┼╝y si─Ö wedle potrzeb. ;)

Nie zapominajmy o r├│┼╝nych przypadkach losowych... Czasem ┼╝ycie krzy┼╝uje nam plany - i nale┼╝y wykaza─ç si─Ö zrozumieniem...

Cytuj:
Jestem te┼╝ bardzo ciekaw, dlaczego posty w tym dziale musz─ů "oczekiwa─ç na akceptacj─Ö"? ;)

Nie wiem - Rhox, powiesz nam, jak to działa?

Pozdrawiam serdecznie
A.

Tytu┼é:
PostNapisane: Pt, 20 kwi 2007, 06:27 

Do┼é─ůczy┼é(a): Pt, 23 mar 2007, 13:47
Powita─ç,

Złapałem i cieszę się jak dziecko ;)

Zasady s─ů jak najbardziej mo┼╝liwe do przestrzegania, a bariery s─ů po to, ┼╝eby je przekracza─ç. Postaram si─Ö wyrabia─ç w czasie mo┼╝liwie najcz─Ö┼Ťciej...

Swoj─ů drog─ů, to mi┼ée, ┼╝e chcesz nas nauczy─ç ortografii i interpunkcji. Zupe┼énie, jakby┼Ť mia┼é do tego powo┼éanie!

Pozdrawiam,
Gabry┼Ť

Tytu┼é:
PostNapisane: So, 21 kwi 2007, 17:18 
Stra┼╝nik

Do┼é─ůczy┼é(a): Pt, 12 sty 2007, 19:34
Cytuj:
Nie wiem - Rhox, powiesz nam, jak to działa?

Ju┼╝ ┼Ťpiesz─Ö z wyja┼Ťnieniami:

Mia┼éo to by─ç zabezpieczenie przed Trollami, i innymi Dzie─çmi Neo. Ale jak wadzi moge usun─ů─ç ;)

Optuj─Ö za pozostawieniem ;) A.

Ostatnio edytowano So, 21 kwi 2007, 21:55 przez Rhox, ┼é─ůcznie edytowano 1 raz

Tytu┼é:
PostNapisane: Pt, 6 lip 2007, 00:36 
Mistrz Gry

Witam,

pozwolili┼Ťmy sobie na usuni─Öcie dzia┼éu Bohaterowie, ale uwa┼╝am, ┼╝e nale┼╝─ů Wam si─Ö wyja┼Ťnienia...

Dlaczego tak się stało?

Bo dzia┼é ten wi─Öcej przysparza┼é trudno┼Ťci, ni┼╝ p┼éyn─Ö┼éo z niego po┼╝ytku:

- nowi gracze zamieszczali tam koncepty nie zatwierdzone - i mocno niew┼éa┼Ťciwe!

- sugerowali si─Ö formami tam zamieszczonymi, jako wzorami ( a literacki urywek ┼╝yciorysu to nie to samo, co ┼╝yciorys ;) )

- my┼Ťl─Ö, ┼╝e takie formy zamieszcza─ç b─Ödziemy gdzie indziej - ale ten projekt jeszcze w fazie koncepcyjnej, wi─Öc - zobaczymy...

- na razie Wasze postaci b─Öd─ů wiedzie─ç o innych tyle, ile pojawi si─Ö w w─ůtkach - a to i tak najwarto┼Ťciowsza i najbardziej realistyczna forma poznawania wsp├│┼étowarzyszy ;)

Pozdrawiam serdecznie
A.

Tytu┼é:
PostNapisane: N, 8 lip 2007, 06:55 

Do┼é─ůczy┼é(a): So, 7 kwi 2007, 20:48
Nom niby tak. Ale jak mia┼éo si─Ö opis wygl─ůdu czyjej┼Ť postaci to mo┼╝na si─Ö by┼éo jako tako do niego odwo┼éa─ç i do jego cech. A to ┼╝e kto┼Ť jest szczup┼éy, wiec nie b─Ödzie sprawia┼é k┼éopot├│w. a to ┼╝e to ma wypiel─Ögnowane paznokcie, a wiec jest z arystokracji etc. A w w─ůtkach raczej niema opis├│w jak jaka posta─ç wygl─ůda. Ot zwi─Öz┼ée streszczenie ze wszed┼é do karczmy barczysty cz┼éowiek w sile wieku i tyle.

Zgodz─Ö si─Ö jednak ze historia postaci nie powinna by─ç zamieszczana do wgl─ůdu. I je┼Ťli kto┼Ť chce sie czego┼Ť dowiedzie─ç o kim┼Ť no to logiczne ┼╝e musi w grze zapyta─ç a nie u┼╝y─ç zdolno┼Ťci "wiedza(kampania)".

S─ůdz─Ö ze opisy powinny by─ç w profilu u┼╝ytkownika zamieszczone. To by znacznie u┼éatwia┼éo spraw─Ö.

"Ale ├é┼Ťmier─é┼Ü w pierwszym zamy├é┼Ťle nie mia├é┼éa by─é┼Ü kar├é─ů. Pozwala wam odej├é┼Ť─é┼Ü, porzuci─é┼Ü ├é┼Ťwiat, nie jeste├é┼Ťcie z nim zwi├é─ůzani czy to w nadziei, czy w znu├é┼╝eniu. Kt─é┼ére wi─é┼×c pokolenie powinno zazdro├é┼Ťci─é┼Ü losu drugiemu?"
J.R.R.Tolkien Silmarillion

Tytu┼é:
PostNapisane: N, 8 lip 2007, 11:14 
Mistrz Gry

Witam,

wiele w tym racji, Gwidonie. O tym aspekcie nie pomy┼Ťleli┼Ťmy...

Ale ┼éatwo to rozwi─ůza─ç...

Wystarczy zamie┼Ťci─ç kr├│tki opis wygl─ůdu postaci (cztery - pi─Ö─ç zda┼ä), zawieraj─ůcy najwa┼╝niejsze cechy, w podpisie - nad cytatem ;)
Dzi─Öki takiemu rozwi─ůzaniu mo┼╝na b─Ödzie "spojrze─ç" na bohatera za ka┼╝dym razem, kiedy co┼Ť powie ;)

Uczulam tylko, ┼╝eby opisy by┼éy tre┼Ťciwe i nie rozwlek┼ée ...

Pozdrawiam serdecznie
A.

Tytu┼é:
PostNapisane: N, 8 lip 2007, 12:03 
Stra┼╝nik

Do┼é─ůczy┼é(a): Pt, 12 sty 2007, 19:34
Mo┼╝na te┼╝ zrobi─ç dodatkowe pole pod przyciskami PROFIL PW EMAIL ect. Wtedy nie b─Ödzie tego w opisie ale jednak ci─ůgle pod postem i ┼éatwo dost─Öpne ;)

Tytu┼é:
PostNapisane: ┼Ür, 11 lip 2007, 21:09 
Mistrz Gry

Witam,

pytanie tylko - po co? Tylko dodatkowy zach├│d i dodatkowy czas ;) A tak - wystarczy zerkn─ů─ç na post osoby, kt├│ra pisa┼éa post przed nami :mrgreen:

Nauczony do┼Ťwiadczeniem - z ca┼éego serca doradzam jednak opcj─Ö tre┼Ťciwego opisu w podpisie... Ale - przychyl─Ö si─Ö do opinii wi─Ökszo┼Ťci. Jak wolicie, nasi drodzy gracze?
Przecie┼╝ to przede wszystkim - dla Waszej wygody!

Pozdrawiam
A.

Tytu┼é:
PostNapisane: N, 15 lip 2007, 20:22 

Do┼é─ůczy┼é(a): N, 13 maja 2007, 15:12
Ja (jak wida─ç) ju┼╝ doda┼éem sw├│j wygl─ůd w podpisie. Skromny jak na razie, aczkolwiek my┼Ťl─Ö, ┼╝e wyrazisty.

Co do propozycji wstawiania POD przyciskami opisu:
Uwa┼╝am, ┼╝e jest to zb─Ödne... Czy to naprawd─Ö tak wiele, aby wstawi─ç to w podpis, a nast─Öpnie stukn─ů─ç kilkakrotnie klawisz "enter", i po tym wpisa─ç w┼éasny podpis (ewentualnie odwrotnie)?

M├é┼éody m─é┼×├é┼╝czyzna z naturalnie delikatn├é─ů cer├é─ů oraz czarnymi, d├é┼éugimi w├é┼éosami i piwnymi oczami. Z sympatycznym wyrazem twarzy i o przyjacielskim u├é┼Ťmiechu. Wzro├é┼Ťcie 170cm i wadze oko├é┼éo 70kg. Odziany w dobrej jako├é┼Ťci ubranie.

Tytu┼é:
PostNapisane: Pt, 20 lip 2007, 14:07 

Do┼é─ůczy┼é(a): So, 7 kwi 2007, 20:48
Ee no niby mo┼╝na, ale nie po to si─Ö m─Öczy┼éem z wymy┼Ťlaniem opisu dla mojej postaci ┼╝eby go teraz skraca─ç :P A takiego d┼éugiego przecie┼╝ nie wklej─Ö bo b─Ödzie strasznie przeszkadza┼éo.

Zreszt─ů przewa┼╝nie i tak nie jest opis potrzebny, wiec tylko by 'za┼Ťmieca┼é' i niepotrzebnie wyd┼éu┼╝a┼é ca┼éego posta.

Ja tam jednak, mimo wszystko jestem za tym ┼╝eby by┼é w profilu. Jak komu┼Ť potrzebny, to sobie zagl─ůdnie i ju┼╝ wie.

Ewentualnie mo┼╝na zrobi─ç tak jak przedtem. A ┼╝eby nowi gracze nie zak┼éadali niepotrzebnie, to m├│g┼éby takie opisy wstawia─ç Mg/moderator. Roboty z tym by za wiele nie powinno by─ç. Wy┼Ťle si─Ö raz opis, wstawi i gotowe. A w podpisie mo┼╝na by umie┼Ťci─ç link do odpowiedniego tematu, ┼╝eby by┼éo szybciej.

Mo┼╝e zrobimy ankiet─Ö? Tak chyba b─Ödzie najszybciej.

Ostatnio edytowano So, 21 lip 2007, 08:02 przez Gwidon, ┼é─ůcznie edytowano 1 raz

"Ale ├é┼Ťmier─é┼Ü w pierwszym zamy├é┼Ťle nie mia├é┼éa by─é┼Ü kar├é─ů. Pozwala wam odej├é┼Ť─é┼Ü, porzuci─é┼Ü ├é┼Ťwiat, nie jeste├é┼Ťcie z nim zwi├é─ůzani czy to w nadziei, czy w znu├é┼╝eniu. Kt─é┼ére wi─é┼×c pokolenie powinno zazdro├é┼Ťci─é┼Ü losu drugiemu?"
J.R.R.Tolkien Silmarillion

Tytu┼é:
PostNapisane: ┼Ür, 22 sie 2007, 11:47 
Mistrz Gry

Witam,

dzi┼Ť sta┼éa si─Ö rzecz cudowna i wielce mnie zachwycaj─ůca. Gwidon przeszed┼é moje naj┼Ťmielsze oczekiwania, daj─ůc nam IDEALNY uprawiania magii w PBFie, a magii druidycznej w szczeg├│lno┼Ťci.
Doskonale opisa┼é i po┼é─ůczy┼é gesty, my┼Ťli i s┼éowa.

Je┼╝eli kto┼Ť z Graczy, kt├│rych postaci planuj─ů rzuca─ç czary, ma jeszcze jakie┼Ť w─ůtpliwo┼Ťci, jak to opisywa─ç, odsy┼éam do Kamiennego Lasu.

Pozdrawiam serdecznie
A.

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
 Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 2 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w

Skocz do:  

phpBB skin developed by: phpBB Headquarters