Teraz jest Wt, 11 gru 2018, 01:01

Strefa czasowa: UTC + 1

Strona 1 z 1 [ Posty: 21 ] 

Jakim jeste┼Ť Graczem?

Jaki typ pasuje najbardziej do Twego sposobu gry?
Architekt  26%  26%  [ 9 ]
Aktor  31%  31%  [ 11 ]
Bohater  9%  9%  [ 3 ]
Druga Po┼éowa  0%  0%  [ 0 ]
G┼éosiciel Praw  0%  0%  [ 0 ]
Munchkin  3%  3%  [ 1 ]
My┼Ťliciel  11%  11%  [ 4 ]
Pn─ůcze  0%  0%  [ 0 ]
Wagonik  0%  0%  [ 0 ]
Wielbiciel Wygrzewu  0%  0%  [ 0 ]
Wojownik  20%  20%  [ 7 ]
Liczba głosów : 35
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Jakim jeste┼Ť Graczem?
PostNapisane: ┼Ür, 19 wrz 2007, 19:44 
Mistrz Gry

Do┼é─ůczy┼é(a): N, 25 lut 2007, 00:05
Witam,

Chcia┼ébym zaproponowa─ç Wam zabaw─Ö ÔÇô a jednocze┼Ťnie pomoc dla MG ;)
W jednym z podr─Öcznik├│w znalaz┼éem ostatnio systematyk─Ö graczy RPG, kt├│r─ů postaram si─Ö tutaj przytoczy─ç. Zastan├│wcie si─Ö, kt├│ry tym reprezentujecie i w jakim kierunku chcieliby┼Ťcie si─Ö rozwija─ç...

Architekt
to gracz, kt├│ry lubi tworzy─ç, mie─ç silny i trwa┼éy wp┼éyw na fabu┼é─Ö sagi, w kt├│rej uczestniczy. Chce zostawi─ç po sobie ┼Ťlad ÔÇô osi─ůgni─Öcie albo spu┼Ťcizn─Ö. Zasadniczo tworzy dobrze dopracowane postaci i lubi mocno anga┼╝owa─ç si─Ö w fabu┼é─Ö.

Aktor
skupiony jest na odgrywaniu swojej z┼éo┼╝onej i dopracowanej w najdrobniejszych detalach postaci. Najwi─Öksza przyjemno┼Ť─ç sprawia mu mo┼╝liwo┼Ť─ç sprawdzania reakcji swojego bohatera w najr├│┼╝niejszych sytuacjach socjalnych ÔÇô pocz─ůwszy od plotek w karczmie, sko┼äczywszy na snuciu wielopoziomowych intryg.

Bohater
chce dokonywa─ç wspania┼éych czyn├│w, zdobywa─ç wspania┼ée przedmioty, zwiedza─ç wspania┼ée miejsca i poznawa─ç wspania┼éych ludzi. Ten typ gracza lubi wartk─ů akcj─Ö, tocz─ůc─ů si─Ö od jednej niezwyk┼éo┼Ťci do nast─Öpnej. Ma tendencj─Ö do dzia┼éania zanim pomy┼Ťli, ale zazwyczaj potrafi wykaza─ç si─Ö przezorno┼Ťci─ů, kiedy jest to niezb─Ödne...

Druga Połowa
to najcz─Ö┼Ťciej kto┼Ť, do kogo pasuje te┼╝ inny typ gracza, ale kto jest tak┼╝e Wagonikiem, bo do gry zaprosi┼éa go jego druga po┼éowa ;) w takim przypadku dodatkow─ů obaw─ů jest ryzyko faworyzowania, zw┼éaszcza, je┼Ťli Druga Po┼éowa pozostaje w zwi─ůzku z MG.
Tak d┼éugo jednak, jak stosunki pomi─Ödzy postaciami oddzielone s─ů grub─ů lini─ů od stosunk├│w pomi─Ödzy graczami ÔÇô nie stanowi to problemu.

Głosiciel Praw
przeczyta┼é wszystkie podr─Öczniki danego systemu i wie doskonale w kt├│rym akapicie i na kt├│rej stronie znajduj─ů si─Ö zasady drobiazgowo opisuj─ůce efekty megakrytycznego ciosu Kalidora. Nie trzeba ich sprawdza─ç, bowiem G┼éosiciel Praw zna podr─Öczniki na pami─Ö─ç. Zna tak┼╝e wszystkie detale ┼Ťwiata, cechy szczeg├│lne ka┼╝dej z ras i umiej─Ötno┼Ťci najbardziej mocarnych NPC├│w opisanych przez tw├│rc├│w systemu. Niestety ÔÇô cz─Östo s─ů przekonani, ┼╝e t─ů sam─ů wiedz─ů powinny dysponowa─ç ich postaci.
Je┼Ťli jednak taki gracz potrafi powstrzyma─ç si─Ö od pr├│b dyskutowania z MG, wytykania b┼é─Öd├│w innych Graczy i umie oddzieli─ç swoj─ů wiedz─Ö od wiedzy bohatera, potrafi by─ç wielce pomocnym i bardzo dobrym towarzyszem.

Munchkin
to gracz, kt├│ry chce mie─ç najm─ůdrzejsz─ů, najpi─Ökniejsz─ů, najzdolniejsz─ů, najpot─Ö┼╝niejsz─ů... najbardziejsz─ů posta─ç w grze. Tworzy posta─ç przez d┼éugie godziny, jednak nie pracuje nad szczeg├│┼éami skomplikowanej psychiki, lecz nad jak najpe┼éniejszym wyci┼Ťni─Öciu maksimum mo┼╝liwo┼Ťci z postaci ÔÇô zna na pami─Ö─ç zasady podr─Öcznikowe, pozwalaj─ůce na stworzenie maksymalnego przepaka. Problem z takim graczem polega na tym, ┼╝e chce, by jego bohater by┼é najlepszy we wszystkim...

My┼Ťliciel
uwa┼╝a gr─Ö za wyzwanie intelektualne. Uwielbia ┼éamig┼é├│wki, zagadki i pojedynki na spryt. Bawi ich staranie si─Ö by─ç o krok przed MG i wymy┼Ťlanie manewr├│w daj─ůcych im przewag─Ö nad przeciwnikami. My┼Ťliciel bywa wspania┼éym wsp├│┼égraczem, bo zawsze co┼Ť kombinuje i stale co┼Ť planuje; bywa jednak sporym utrudnieniem dla MG, bowiem poza umys┼éowymi akrobacjami My┼Ťliciela musi on jeszcze dba─ç o innych graczy, przebieg intrygi i dzia┼éania bohater├│w niezale┼╝nych.
My┼Ťliciel nudzi si─Ö szybko, gdy zabraknie wyzwa┼ä dla jego b┼éyskotliwo┼Ťci.

Pn─ůcze
nie anga┼╝uje si─Ö w aktywne dzia┼éanie, woli trzyma─ç si─Ö na uboczu. Pn─ůcze jest nie┼Ťmia┼ée, nie potrafi podejmowa─ç decyzji, lub po prostu gra je nudzi.
MG powinien mobilizowa─ç Pn─ůcza do dzia┼éania, lecz je┼Ťli zawodz─ů wszelkie sposoby, powinien spr├│bowa─ç dowiedzie─ç si─Ö, czemu gra nie sprawia im przyjemno┼Ťci.

Wagonik
gra w RPG, bo kto┼Ť go o to poprosi┼é. Mo┼╝e by─ç Drug─ů Po┼éow─ů, cz┼éonkiem rodziny lub przyjacielem. Wagonik nie jest graczem, tylko kim┼Ť, kto wypr├│bowuje r├│┼╝ne rzeczy w nadziei, ┼╝e mu si─Ö spodobaj─ů, albo kim┼Ť, kto gra, bo wszyscy jego znajomi to robi─ů. Wewn─ůtrz ka┼╝dego Wagonika jednak kryje si─Ö inny typ gracza, kt├│ry pragnie si─Ö wydosta─ç.
To typ gracza, kt├│ry potrzebuje pomocy i zach─Öty MG. Bardzo cz─Östo Wagonik jest Pn─ůczem, kt├│re potrzebuje zach─Öty, by w pe┼éni si─Ö zaanga┼╝owa─ç.

Wielbiciel Wygrzewu
chce odr─ůbywa─ç ko┼äczyny i zyskiwa─ç kolejne tytu┼éy. W przeciwie┼ästwie do Wojownika, nie jest zainteresowany sensowno┼Ťci─ů i prawdopodobie┼ästwem fabularnym kolejnej walki, interesuje go jedynie wygrzew. To typ, dla kt├│rego RPG to ÔÇ×m├│wionyÔÇŁ wariant komputerowego hackÔÇÖnÔÇÖslasha...
Stanowi du┼╝e zagro┼╝enie dla spoisto┼Ťci i p┼éynno┼Ťci sagi, gdy┼╝ nie my┼Ťli o konsekwencjach zaatakowania kluczowego Bohatera Niezale┼╝nego...

Wojownik
najbardziej cieszy si─Ö, mog─ůc wpl─ůta─ç si─Ö w wir bitwy, lub przynajmniej b├│jki. Tworzy postaci zwi─ůzane z walk─ů, cz─Östo ÔÇô ┼╝o┼énierzy. Przeciwnie ni┼╝ poprzedni typ, Wojownik starannie wybiera sobie przeciwnik├│w i nie cechuje go zb─Ödna ┼╝─ůdza krwi, lecz radzenie sobie z wyzwaniem, jakim jest dobra walka.

Ko┼äcz─ůc t┼éumaczenie postanowi┼éem, ┼╝e zrobi─Ö z tego ankiet─Ö. Mo┼╝ecie zaznaczy─ç jeden lub dwa typy.
A w po┼Ťcie napiszcie, jak siebie widzicie.

Pozdrawiam serdecznie
A.

Podział za Changeling. Storyteller's Guide, 1998 White Wolf Publishing Inc.

Tytu┼é:
PostNapisane: ┼Ür, 19 wrz 2007, 21:37 

Do┼é─ůczy┼é(a): N, 25 lut 2007, 21:44
Wygl─ůda na to, ┼╝e b─Öd─Ö pierwsz─ů osob─ů, kt├│ra wypowie si─Ö w tym temacie :)

My┼Ťl─Ö, ┼╝e najbardziej pasuje do mnie Bohater, a przynajmniej do postaci Konrada.
Nigdy dot─ůd nie gra┼éem postaci─ů rycerza, a zawsze chcia┼éem prze┼╝y─ç prawdziwie rycerskie przygody. (wie┼╝e, ksi─Ö┼╝niczki, smoki itp. ;) )

Po przeczytaniu wszystkich przedstawionych typ├│w postaci, uzna┼éem, ┼╝e w┼éa┼Ťnie ten odzwierciedla mnie najbardziej, zreszt─ů je┼Ťli kto┼Ť zagl─ůda┼é do ÔÇ× Szkatu┼éki z wi─ůzuÔÇŁ my┼Ťl─Ö, ┼╝e bez problemu zauwa┼╝y, ┼╝e Konrad niemal idealnie odpowiada opisowi Bohatera.

Nie wiem co tu jeszcze napisa─ç, jakby co mo┼╝ecie pyta─ç ;)

Tytu┼é:
PostNapisane: ┼Ür, 19 wrz 2007, 22:53 
Ambasador Krasnolud├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ür, 7 mar 2007, 13:07
Kurczaki, mam po trochu ze sporej ilo┼Ťci tutaj podanych typ├│w. Jak si─Ö nazywa Architekto-Aktoro-Bohatero-My┼Ťlicielo-Wojownik(cho─ç tu rozszerzaj─ůc walk─Ö, bo nie tylko na si┼éowa)
Ech zaznacz─Ö chyba architekta, jest o kroczek bli┼╝ej ni┼╝ inni.

Za dobrze utrzyman├é─ů, rudaw├é─ů brod├é─ů kryje si─é┼× szeroka twarz. G├é┼é─é┼×boko osadzone, niewielkie, ciemne oczy spogl├é─ůdaj├é─ů na ├é┼Ťwiat nieruchomo. Jest wysoki jak na sw─é┼éj gatunek i postawny. Nosi si─é┼× prosto i biednie. Przy pasie przytroczony ma kr─é┼étki miecz, a na plecach dwur─é┼×czny top─é┼ér.
Wymiary: 156cm i 84kg

Tytu┼é:
PostNapisane: ┼Ür, 19 wrz 2007, 23:31 

Do┼é─ůczy┼é(a): Cz, 23 sie 2007, 19:49
My┼Ťla┼éem ┼╝e b─Öd─Ö oryginalny ;P
Architekt i aktor.

A cel wci─ů┼╝ u┼Ťwi─Öca ┼Ťrodki Szale┼äcom od lat
To MY karmimy ich milczeniem.
Milczenie to TAK.

Tytu┼é:
PostNapisane: Cz, 20 wrz 2007, 00:00 
Ambasador Krasnolud├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ür, 7 mar 2007, 13:07
To można więcej niż jeden. A tak kombinowałem by był 1. :D

Za dobrze utrzyman├é─ů, rudaw├é─ů brod├é─ů kryje si─é┼× szeroka twarz. G├é┼é─é┼×boko osadzone, niewielkie, ciemne oczy spogl├é─ůdaj├é─ů na ├é┼Ťwiat nieruchomo. Jest wysoki jak na sw─é┼éj gatunek i postawny. Nosi si─é┼× prosto i biednie. Przy pasie przytroczony ma kr─é┼étki miecz, a na plecach dwur─é┼×czny top─é┼ér.
Wymiary: 156cm i 84kg

Tytu┼é:
PostNapisane: Cz, 20 wrz 2007, 09:09 
Krzykaczka

Do┼é─ůczy┼é(a): So, 26 maja 2007, 20:19
Ojej...Jak dla mnie ten podział jest jeszcze zbyt ubogi i schematyczny ;) Albo to ja jestem taka "polepiona"...

Zgodz─Ö si─Ö z przedm├│wc─ů, ┼╝e bardzo cz─Östo posta─ç sk┼éada si─Ö z r├│┼╝nych typ├│w opisanych powy┼╝ej, a zale┼╝y to moim zdaniem w du┼╝ej mierze od sytuacji w kt├│rej si─Ö znajdzie.

Ci─Ö┼╝ko by┼éo wybra─ç, kt├│ry typ by┼éby mi najblizszy. Postawi┼éam na architekta i aktora, chocia┼╝ zdarza mi si─Ö w┼Ťciec Maestro, bo chc─Ö byc krok przed nim, a w RPGi zacz─Ö┼é─ům gra─ç, bo wci─ůgn─Öli mnie koledzy, nie wspomn─Ö juz o tym, ┼╝e na nasze forum trafi┼éam zupe┼énie przypadkiem :D

Cóż, jestem oryginałem i tyle ;)

[ Komentarz dodany przez: Astarael: 2007-09-20, 20:27 ]
Nie w┼Ťciekasz Maestro;
Nie zauwa┼╝y┼éem ┼╝eby┼Ť pr├│bowa┼éa mnie przechytrzy─ç,
co najwy┼╝ej zdarzaj─ů Ci si─Ö pr├│by przekraczania kompetencji Gracza...
Pozdrawiam
A.

Ostatnio edytowano Cz, 20 wrz 2007, 19:29 przez Lalaith, ┼é─ůcznie edytowano 2 razy

Dziewczyna o delikatnej urodzie; d┼éugie rz─Ösy, bursztynowo zielone oczy. Usta w kolorze p┼éatk├│w mak├│w. Kr├│tko ┼Ťci─Öte kr─Öcone w┼éosy w kolorze kasztanowo rudym nadaj─ů jej nieco zawadiacki wygl─ůd. 160cm wzrostu i 55kg.

Tytu┼é:
PostNapisane: Cz, 20 wrz 2007, 13:46 
Lewa R─Öka Metatrona

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ür, 12 wrz 2007, 22:39
Co prawda jeszcze tutaj nie gram, ale nie jest to moje pierwsze zetkni─Öcie z RPG wi─Öc te┼╝ pozwol─Ö sobie si─Ö wtr─ůci─ç.

Po pierwsze mam wra┼╝enie, ┼╝e to jednak chodzi o typ graczy, a nie postaci, a widz─Ö ┼╝e niekt├│rzy pr├│buj─ů przypisa─ç wymienione postawy postaciom.

Poza tym gdyby m├│wi─ç, ┼╝e to zale┼╝y od sytuacji w jakiej znajdzie si─Ö posta─ç, to ka┼╝dy gracz by┼éby ka┼╝dym typem, bo s─ů sytuacje gdzie posta─ç danego gracza musi walczy─ç, s─ů takie gdzie musi my┼Ťle─ç, a s─ů takie gdzie gracz musi jedynie dobrze co┼Ť odegra─ç, etc.

Podzia┼é chyba bardziej polega na tym, co komu sprawia najwi─Öksz─ů przyjemno┼Ť─ç w grze (i chodzi o graczy, nie postacie). Z pewno┼Ťci─ů ma to spory zwi─ůzek z tym, jaki typ postaci dany gracz kreuje najcz─Ö┼Ťciej, gdzie ch─Ötnie pod─ů┼╝y za MG nawet na smyczy, a w kt├│rych miejscach b─Ödzie si─Ö broni┼é r─Ökami i nogami przed pod─ů┼╝eniem za nici─ů fabu┼éy, i od wielu innych tym podobnych rzeczy.

Spogl─ůdaj─ůc na histori─Ö swojego grania, widz─Ö wiele typ├│w, jednak wi─Ökszo┼Ť─ç jest ju┼╝ nieaktualna. Obecnie b─Ödzie to chyba Aktor - Wojownik. A jedno z drugim bardzo ┼Ťci┼Ťle powi─ůzane. :PP

Ostatnio edytowano Cz, 20 wrz 2007, 18:47 przez Shinma'onari, ┼é─ůcznie edytowano 1 raz

"Hell is not punishment, it's training." - Suzuki Shunryu

Tytu┼é:
PostNapisane: Cz, 20 wrz 2007, 14:29 

Do┼é─ůczy┼é(a): N, 13 maja 2007, 15:12
Po namy┼Ťle - niestety musz─Ö powiedzie─ç, ┼╝e ┼╝adne z tych typ├│w do mnie nie pasuj─Ö. Moja wyj─ůtkowo┼Ť─ç jest skomplikowana i (dla wielu) dziwna.

M├│g┼éby pasowa─ç My┼Ťliciel, natomiast ja chcia┼ébym by─ç cwany i m├│c rzuca─ç "wyzwania" MG, natomiast jak si─Ö okazuj─Ö - jestem w wystarczaj─ůcym stopniu przewidywalny.

Natomiast na drugie m├│g┼ébym dobra─ç Pn─ůcze, gdyby nie to, i┼╝ widnieje tam:
"jest nie┼Ťmia┼ée, nie potrafi podejmowa─ç decyzji, lub po prostu gra je nudzi."
A to dlatego, bo nie jestem szczeg├│lnie nie┼Ťmia┼éy. Decyzj─Ö potrafi─Ö podejmowa─ç, a granie w ┼╝adnym stopniu mnie nie nudzi - raczej przymus bezczynno┼Ťci :).

Tak w┼éa┼Ťnie mniej wi─Öcej opisa┼éem si─Ö mniej wi─Öcej, lecz nie do ko┼äca. A w ankiecie niestety udzia┼éu nie wzi─ů┼éem.

M├é┼éody m─é┼×├é┼╝czyzna z naturalnie delikatn├é─ů cer├é─ů oraz czarnymi, d├é┼éugimi w├é┼éosami i piwnymi oczami. Z sympatycznym wyrazem twarzy i o przyjacielskim u├é┼Ťmiechu. Wzro├é┼Ťcie 170cm i wadze oko├é┼éo 70kg. Odziany w dobrej jako├é┼Ťci ubranie.

Tytu┼é:
PostNapisane: Cz, 20 wrz 2007, 23:01 
Stra┼╝nik

Do┼é─ůczy┼é(a): N, 18 mar 2007, 17:18
Witamy serdecznie, Shinma'onari!

Odwo┼éuj─ůc si─Ö do Ciebie: Niekt├│rzy bardzo uto┼╝samiaj─ů si─Ö z odgrywan─ů przez siebie postaci─ů, dlatego w pewnych przypadkach stosujemy to jako synonim ;) Skoro ludzie maj─ů na tyle skomplikowan─ů charakterystyk─Ö, ┼╝e nie mo┼╝na im przypisa─ç tylko jednej, dw├│ch z cech, wi─Öc i nasi bohaterowie, kt├│rzy s─ů naszym odzwierciedleniem, r├│wnie┼╝ nie powinni przypisywa─ç sobie wy┼é─ůcznie max. dw├│ch cech. Przedstawiamy tylko og├│lny zarys, reszta wyjdzie w praniu ;)

Pasowa┼éby chyba do mnie Architekt-My┼Ťliciel. Tak mi si─Ö wydaje, ale to niekoniecznie jest obiektywny pogl─ůd ;)

Tytu┼é:
PostNapisane: Pt, 21 wrz 2007, 08:39 
Lewa R─Öka Metatrona

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ür, 12 wrz 2007, 22:39
Dzi─Ökuj─Ö Matuzalemie za powitanie. :) Bardzo mi sie podoba forum - mam nadziej─Ö, ┼╝e kiedy ju┼╝ zaczn─Ö gra─ç spodoba mi si─Ö du┼╝o bardziej.

Nie wiem jak to jest z bohaterami, poniewa┼╝ trudno postaciom kt├│re s─ů tworem fikcyjnym przypisywa─ç cechy, kt├│re przypisywane mog─ů by─ç ich tw├│rcom - by┼éby to ju┼╝ wtedy mocno skomplikowany tw├│r meta-rpg.

A tutaj nie chodzi nawet o poziom skomplikowania charakteru danego gracza, ale jedynie o wyszczeg├│lnienie jednej czy dw├│ch najwyra┼║niejszych sk┼éonno┼Ťci. Dla osoby kt├│ra jako tako zna sama siebie nie powinno by─ç to chyba problemem?

Jak mawiali staro┼╝ytni Indianie: nic nie przebija pi─Ökna i czaru prostoty :)

Wydaje mi si─Ö, ┼╝e komplikowanie spraw w tym wypadku, jest nie do┼Ť─ç ┼╝e niepotrzebne to uzyskiwane nieco sztucznie.

"Hell is not punishment, it's training." - Suzuki Shunryu

Tytu┼é:
PostNapisane: Pt, 21 wrz 2007, 21:19 

Do┼é─ůczy┼é(a): N, 25 lut 2007, 21:44
Chyba jestem jedynym bohaterem na forum :mrgreen:

A odnosz─ůc si─Ö do wypowiedzi Shinma'onari (ego?) to chc─Ö zaznaczy─ç, ┼╝e ten typ nie tylko odzwierciedla posta─ç Konrada, ale mnie jako gracza. Konrad jest jedynie tego przejawem. Oczywi┼Ťcie mam w sobie r├│wnie┼╝ cechy innych rodzaj├│w graczy, ale bohater raczej dominuje.

Tytu┼é:
PostNapisane: So, 22 wrz 2007, 10:27 

Do┼é─ůczy┼é(a): N, 18 mar 2007, 12:58
Cóż, ja również zagłosowałam na bohatera!... i wojownika. Mimo, że nie jestem wspaniałym rycerzem.

Nie jestem przekonana, czy tak w┼éa┼Ťnie jest, ale wydaje mi si─Ö, ┼╝e w┼éa┼Ťnie te dwie postacie s─ů mojej najbli┼╝sze. Na pewno nie jest my┼Ťlicielem, architektem czy wagonikiem... Tak, je┼╝eli jest taki wyb├│r, uwa┼╝am, ┼╝e si─Ö zgadza.

Tytu┼é:
PostNapisane: Cz, 27 wrz 2007, 17:02 

Do┼é─ůczy┼é(a): Pn, 10 wrz 2007, 22:11
No to kolejny Architekt-Aktor si─Ö nawin─ů┼é - w mojej osobie.

Zdecydowanie lubi─Ö odgrywa─ç swoj─ů posta─ç, prze┼╝ywa─ç ka┼╝d─ů sytuacj─Ö przez pryzmat jej zachowa┼ä. Prawd─ů jest, ┼╝e nie zawsze mi to wychodzi, ale przecie┼╝ nawet my, gracze, w codziennym ┼╝yciu robimy co┼Ť wbrew sobie. Tym niemniej wcielanie si─Ö w mojego bohatera sprawia mi niew─ůtpliw─ů przyjemno┼Ť─ç.

Przyjemno┼Ť─ç t─ů chc─Ö zwykle odzwierciedli─ç czynami, wi─Öc automatycznie staram si─Ö zostawi─ç po sobie jaki┼Ť ┼Ťlad widoczny w fabule. Moment, w kt├│rym jaki┼Ť NPC wspomina o dokonaniach niejakiego (tu wpisz imi─Ö mojej postaci) pomimo jego zgonu, to jest to, co Sylwavy lubi─ů najbardziej ;).

Osobnik wysoki, stosunkowo szczup┼éy, lecz odpowiednio wyrze┼║biony. W┼éosy smoli┼Ťcie czarne, lekko przys┼éaniaj─ůce blad─ů, g┼éadk─ů twarz. Ciemne oczy o nieco szalonym wyrazie wsp├│┼égraj─ů z ironicznym u┼Ťmiechem. Posta─ç ubrana jedynie w sk├│rzan─ů kurtk─Ö, obcis┼ée spodnie z tego┼╝ samego materia┼éu oraz wysokie buty, wszystko w kolorze czarnym.

Tytu┼é:
PostNapisane: Pn, 1 pa┼║ 2007, 20:13 

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ür, 14 mar 2007, 22:47
Zag┼éosowa┼éem na aktora i wojownika. Na aktora z tego wzgl─Ödu, ┼╝e wczuwanie si─Ö w posta─ç to jeden z g┼é├│wnych element├│w gry, wi─Öc powinien sprawia─ç du┼╝o przyjemno┼Ťci, a mi sprawia. Wojownika ze wzgl─Ödu na to, ┼╝e moje postacie zazwyczaj du┼╝o wojuj─ů. Nie s─ů prostymi z┼éodziejaszkami, co p┼éoszy byle sztylet, ani te┼╝ magami pierdz─ůcymi ognistymi kulami, po prostu normalne ch┼éopy (baby? :P) co potrafi─ů dobrze trzyma─ç miecz w gar┼Ťci.

Ostatnio edytowano Pn, 1 pa┼║ 2007, 20:15 przez RevaN, ┼é─ůcznie edytowano 1 raz

Tytu┼é:
PostNapisane: Pn, 8 pa┼║ 2007, 21:56 

Do┼é─ůczy┼é(a): So, 8 wrz 2007, 23:47
Rzeczywi┼Ťcie, wyb├│r ┼éatwy nie jest. My┼Ťl─Ö, ┼╝e do ka┼╝dego z nas pasuje co najmniej kilka typ├│w. Albo raczej cz─Ö┼Ťc z ka┼╝dego typu.

Odnosz─ůc si─Ö do grania w Baldur`s Gate 2, jak najbardziej pasuje mi typ gracza Munchkin. Dobrze pami─Ötam jak losowa┼éem sobie statystyki przez godzin─Ö albo i dwie, ┼╝eby tylko wszystkie m├│c miec na maksimum ;).
Nie zgodz─Ö si─Ö jednak z okre┼Ťleniem "zna na pami─Ö─ç zasady podr─Öcznikowe, pozwalaj─ůce na stworzenie maksymalnego przepaka", bo po prostu w moim przypadku tak nie jest. Nie zna┼éem, nie znam i raczej nie poznam zasad do takiego stopnia. Ale "przepaka" stworzyc potrafi┼éem ;).

Innym typem, kt├│ry pasowa┼éby do mnie to Bohater. My┼Ťl─Ö jednak, ┼╝e ju┼╝ z tego troch─Ö wyros┼éem, je┼Ťli tak mog─Ö to okre┼Ťlic. Gdy w innych sesjach odgrywa┼éem paladyna, to owszem, nie by┼éo dla mnie nic lepszego ni┼╝ takie nastawienie.

Ale wiadomo, jak czas p┼éynie, tak ludzie si─Ö zmieniaj─ů. W ankiecie wybra┼éem modele graczy: Architekt oraz Wojownik.

Pierwszy typ, poniewa┼╝ staram si─Ö odegrac swoj─ů postac najlepiej jak potrafi─Ö pod k─ůtem cech, kt├│re jej nada┼éem. Z punktu widzenia introspekcyjnego jednak, ┼Ťmia┼éo mog─Ö stwierdzic, ┼╝e marny ze mnie gracz, bo mimo, ┼╝e moje postacie maj─ů r├│┼╝ne cechy to s─ů podobne w zachowaniu.

Drugi typ, bo nie lubi─Ö, gdy nic si─Ö nie dzieje. B┼éahe to, wiem, ale faktycznie nie za bardzo przepadam za godzinami dywagacji na temat intrygi, kt├│r─ů kto┼Ť uknu┼é, albo kminienia doskona┼éego planu akcji, kt├│ry i tak psu na bud─Ö p├│┼║niej si─Ö przydaje.
Je┼Ťli ma si─Ö co┼Ť dziac, to niech si─Ö dzieje, a nie jak w Dragon Ball`u czy Naruto podczas walki postacie robi─ů sobie dwu - trzy odcinkowe przerwy aby przeanalizowac jeden cios albo blok...

Tyle ode mnie.

Nosi czarne, lekkie ubranie - lu├é┼║ne spodnie ze wzorami po bokach, haftowanymi w kolorze z├é┼éotym; koszula z wysokim, sztywnym ko├é┼énierzem; na wierzchu szata do kolan, bez ko├é┼énierza, zapinana od pasa pod szyj─é┼×, z przodu od pasa w d─é┼é├é┼é szerokie wyci─é┼×cie umo├é┼╝liwiaj├é─ůce swobodne poruszanie si─é┼×.

Tytu┼é:
PostNapisane: ┼Ür, 10 pa┼║ 2007, 12:15 

Do┼é─ůczy┼é(a): Cz, 30 sie 2007, 13:02
Imho. My┼Ťl─Ö, ┼╝e ten podzia┼é nie jest zbyt szcz─Ö┼Ťliwy. Oczywi┼Ťcie klikn─ů┼éem sobie, ale tak po prawdzie zbyt wiele kot├│w do jednego worka zosta┼éo w nim wrzuconych - przez co, przynajmniej jak dla mnie po prostu nie da si─Ö dobrze wybra─ç.

Mamy tutaj, tak na pierwszy rzut oka przynajmniej poruszone:

- To JAKI SPOS├ôB gramy, czyli jaki typ (w sensie odgrywania, zag┼é─Öbienia si─Ö w ┼Ťwiecie, odgrywania albo i nie) najbardziej nam odpowiada. (zag┼é─Öbiamy si─Ö w grze mocno identyfikuj─ůc si─Ö z postaci─ů, prowadzimy posta─ç jak pionka w plansz├│wce, niejako stoj─ůc obok, planuj─ůc jakby jej ruchy)

- To PO CO gramy, czyli czego szukamy najbardziej na sesji, co nas najbardziej poci─ůga, w jakim typie gry si─Ö najlepiej czujemy - czyli mo┼╝na tutaj zawrze─ç potrzeb─Ö stworzenia pewnej historii, do kt├│rej podporz─ůdkowujemy swoje postacie, ch─Ö─ç jak najbardziej szczeg├│┼éowego "zwiedzania ┼Ťwiata", poznawania jego zakamark├│w, tajnik├│w czy te┼╝ w ko┼äcu przyjemno┼Ť─ç p┼éyn─ůc─ů z rywalizacji, jakiej┼Ť formy konkurencji.

No, głosowałem na aktora, architekta.

1.75m, szczup├é┼éy; Dwadzie├é┼Ťcia kilka - czterdzie├é┼Ťci lat. Niezbyt przystojna, poznaczona bliznami po ospie twarz. Du├é┼╝y, „orli” nos, z├é┼éamany przynajmniej raz i nieumiej─é┼×tnie z├é┼éo├é┼╝ony. W├é┼éosy spi─é┼×te w dziesi├é─ůtki grubych warkoczy, za ramiona. Koraliki, pojedyncze pi─é┼éra zwierz├é─ůt, zdobione sznurki z charakterystycznymi w─é┼×ze├é┼ékami, wpl├é─ůtane we w├é┼éosy, r─é┼éwnie├é┼╝ zawieszone na szyi oraz na przegubach.
---
Wytarty, ciemny, bli├é┼╝ej nieokre├é┼Ťlonego koloru p├é┼éaszcz. Sk─é┼érzane spodnie i bluza pokryta wyblak├é┼éymi zdobieniami. Wysokie buty, nagryzione z─é┼×bem czasu. Kr─é┼étki, prosty miecz. Drewniany kostur.

Tytu┼é:
PostNapisane: ┼Ür, 30 kwi 2008, 22:36 
Do mnie jak do wi─Ökszo┼Ťci pasuje Architekt i Aktor. Wyb├│r by┼é prosty gdy┼╝ ju┼╝ od dawna graj─ůc w tekstowe RPG najwi─Öksz─ů uwag─Ö przywi─ůzywa┼éem do tego jak szczeg├│┼éowo opisany jest ┼Ťwiat. Ja sam staram si─Ö da─ç z siebie max i jak najlepiej opisywa─ç to co czuje, robi, my┼Ťli i m├│wi moja posta─ç.

Tytu┼é:
PostNapisane: Cz, 26 cze 2008, 07:44 

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ür, 25 cze 2008, 22:13
Witam. Ja jestem nowy. Przywitam si─Ö p├│┼║niej, bo teraz p─Ödze zarabia─ç pieni─ůdze na nasz─ů wspania┼é─ů przysz┼éo┼Ť─ç.

Tak czy siak... To ja poprosz─Ö Architekt, Munchkin, My┼Ťliciel (ale nie chce by─ç przed MG tylko przed przeciwnikiem), Wielbiciel Wygrzewu, Wojownik.

W zale┼╝no┼Ťci od nastroju :P

Ostatnio edytowano N, 29 cze 2008, 22:17 przez Feliks Kiebduj, ┼é─ůcznie edytowano 2 razy

Tytu┼é:
PostNapisane: N, 6 lip 2008, 21:56 

Do┼é─ůczy┼é(a): Pt, 6 cze 2008, 20:52
Je┼Ťli chodzi o mnie to Architekt i Aktor. Lubi─Ö odgrywa─ç swoj─ů posta─ç i te┼╝ w┼éa┼Ťnie chc─Ö w danej sesji pozostawi─ç co┼Ť po sobie. Wydaje mi si─Ö ┼╝e wiele os├│b tak wybra┼éo ale lubi─Ö odgrywa─ç swoj─ů posta─ç i przywi─ůzuj─Ö si─Ö do niej ;)

Ostatnio edytowano So, 18 kwi 2009, 22:59 przez Lorens, ┼é─ůcznie edytowano 1 raz

Tytu┼é:
PostNapisane: So, 18 kwi 2009, 16:23 
Ja tam architekt.

EDIT: Nawet nie wiesz, jak bardzo poruszył na przekaz twojej wypowiedzi. Zerknij na powyższe posty, a dowiesz się, dlaczego tam komentarza nie ma - Matuzalem.

Ostatnio edytowano So, 18 kwi 2009, 22:56 przez Anonymous, ┼é─ůcznie edytowano 1 raz

Tytu┼é:
PostNapisane: Pt, 24 kwi 2009, 10:07 

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ür, 20 cze 2007, 17:14
Pierwsze co chcia┼éem zauwa┼╝y─ç to wed┼éug mnie bardzo wa┼╝ne jest to w co gram ale je┼╝eli dotyczy to tylko ┼Ťwiata Windsaw to , wojownik zdecydowanie :roll: , chocia┼╝ jak by na to nie patrzy─ç z wielbicielem wygrzewania te┼╝ mnie co┼Ť ┼é─ůczy ]:->

WyÂżej brody nie podskoczysz.

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
 Strona 1 z 1 [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w

Skocz do:  

phpBB skin developed by: phpBB Headquarters